Poradnik

Powrót

Nie tylko szerokie ramiona

Podobno nie szata zdobi człowieka… A jednak ubiór ma fundamentalne znaczenie w kreowaniu wizerunku osób działających w każdej niemal branży. Wkłady barkowe, poduszki barkowe, wypełnienia kuli rękawa oraz praktyczne nakładki na wieszaki to akcesoria, które mogą mieć kluczowe znaczenie w tworzeniu, ekspozycji i sprzedaży ubrań, decydujących o wizerunku każdego z nas.

Firmy odzieżowe, projektanci mody coraz częściej stawiają nie tylko na jakość produkowanych przez siebie ubrań, ale również na sposób ich ekspozycji i przechowywania. Jak mówi Marek Czarnecki, właściciel Fiberi.pl: – rośnie świadomość znaczenia „jakości” w firmach odzieżowych. Nasi klienci coraz większą wagę przykładają zarówno do projektu (designu), jak i do elementów składowych ubrań. Ważna jest tkanina, a także widoczne elementy stroju, takie jak suwaki, guziki, nici. Cały czas liczy się to, czego nie widać, w tym nasze wkłady barkowe.

Właśnie wkłady brakowe, nazywane również poduszkami barkowymi, to elementy, które bez względu na panującą modę są stosowane w produkcji klasycznie wyglądających ubrań, takich jak: marynarka, płaszcz, żakiet, bluzka czy sukienka. Projektanci podkreślają, że klasyka zawsze pozostaje w modzie. W latach 80-90 tych ubiegłego wieku, na rynku pojawiła się moda retro, moda bieda czy moda na stroje sportowe w związku z popularyzacją joggingu oraz innych dziedzin sportu. Giorgio Armani – dla kobiet i meżczyzn odnoszących sukcesy zawodowe – wykreował styl Power gdzie charakterystyczne były szerokie, watowane ramiona. Co jakiś czas trendy wracają, a w ich ramach realizowane są niestandardowe projekty. I tak w 2017 roku marki, takie jak Yves Saint Laurent i Dsquared stawiają na przerysowane, szpiczaste ramiona. Jil Sander i Louis Vuitton proponują klasyczne poduszki, a Balenciaga i Stella McCartney skupiają się na dużych, zaokrąglonych ramionach. Wszyscy odnoszą się do lat 80., kiedy to szerokie ramiona symbolizowały siłę kobiet, a ubranie miało odzwierciedlać prawo do równouprawnienia w biznesie.

Właściciel marki Fiberi.pl, znanej z produkcji najwyższej jakości wkładów barkowych, wypełnień kuli rękawa, podkreśla, że produkowane przez jego firmę elementy ubrań mogą być dopasowane do wymagań każdego producenta i projektu każdego projektanta. – Proponujemy fastrygowane wkłady barkowe do marynarek, które mogą składać się z wielu warstw włókniny i pianki. W naszej ofercie mamy wkłady wykonane w technologii igłowania, czyli migracji włókien między warstwami. Przez lata zmienia się ich grubość, kształt i materiały używane do produkcji, a sam produkt pozostaje elementem stylistycznym często niezastąpionym w odzieży. Wszystkie nasze wyroby dostępne są w kolorach białym, szarym oraz beżowym, dzięki czemu można je swobodnie wykorzystywać w różnego typu projektach z branży modowej. Co więcej nasza firma odpowiada również na zapotrzebowanie producentów odzieży specjalistycznej, w tym roboczej i sportowej. Przykładem niestandardowych realizacji są wypełnienia z pianki do strojów sportowych, m.in. dla bramkarzy piłkarskich.

Moda to branża, w której obok sztuki, designu równie mocno liczy się jakość oraz marketing, którego częścią jest tzw. merchandising. Świetnie zaprojektowana kolekcja może nie zostać sprzedana, gdyż nie będzie zaprezentowana klientowi w atrakcyjny sposób. Odpowiednia ekspozycja towaru może wpłynąć na wyniki sprzedaży. Wykorzystuje się do tego celu narzędzia, takie jak wieszaki wyposażone w nakładki piankowe, które pomagają utrzymać prawidłowy wygląd transportowanych, a później wystawionych do sprzedaży ubrań.

Ludzie chcą czuć się dobrze w kupionych przez siebie ubraniach. Traktują je często jak inwestycję w swoją karierę zawodową, strojem poprawiają sobie nastrój. Istotne jest bowiem, aby w każdym nawet najdrobniejszym szczególe, takim jak chociażby wkłady barkowe – poduszki barkowe, sprostać oczekiwaniom klienta, a tym samym dać mu radość i satysfakcję z podjętej decyzji.

Go to the whole offer

Jeśli potrzebujecie Państwo produktu z włóknin i/lub pianek – prosimy o kontakt – przygotujemy indywidualną ofertę stosownie do potrzeb. Kontakt: biuro@wkladybarkowe.pl