About company

Nasza firma produkuje z włóknin i pianki elementy o różnym zastosowaniu i różnych kształtach. Włókniny poprzez igłowanie,  fastrygowanie,  pikowanie, przeszywanie i klejenie łączymy z innymi materiałami bądź z innymi włókninami. Realizujemy indywidualne projekty na zamówienie dla różnych branż.

Wizja i wartości przedsiębiorstwa:

w efektywny i innowacyjny sposób zaspokajamy potrzeby firm oraz indywidualnych klientów pod względem jakości i wartości w zakresie indywidualnych produktów z włóknin i pianek.

Kluczowe wartości jakie nam przyświecają to otwartość na klienta, profesjonalizm, innowacyjność oraz dbałość o środowisko (poprzez wykorzystanie surowców ponownie przetworzonych).

Historia przedsiębiorstwa:

Firma rodzinna prowadzona  od 01.02.1994. Branża: produkcja dodatków do odzieży. Produkt podstawowy: krawieckie wkłady, poduszki barkowe, wkładki do biustonoszy i sukien ślubnych, nakładki na wieszaki.

Produkujemy wszystkie typy wkładów barkowych w nieskończonej liczbie rozmiarów i wzorów. Współpracujemy  z wieloma firmami odzieżowymi oraz hurtowniami dodatków do odzieży w  Polsce oraz w Czechach, Słowacji, Ukrainie i Litwie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku od 2016 roku wychodzimy z naszą ofertą poza branżę odzieżową.

Dlaczego warto wybrać nasze produkty

Nie tylko standardowe rozwiązania

W efektywny i innowacyjny sposób zaspokajamy potrzeby firm oraz indywidualnych klientów pod względem jakości i wartości w zakresie indywidualnych produktów z włóknin i pianek. Obok typowych wzorów realizujemy indywidualne zamówienia. Są to między innymi wypełnienia z pianki do odzieży sportowej np. bramkarzy piłkarskich.

Contact us

Materiały i technologie:

Wykorzystujemy następujące materiały:

– włókniny poliestrowe z włókien pierwotnych jak i z włókien przetworzonych np. z butelek PET

– pianka poliestrowa, pianka polieterowa

Kluczowe technologie:

1. obróbka pianki poprzez wykrawanie z niej elementów profilowanych i płaskich

2. obróbka włóknin poprzez wycinanie elementów płaskich

3. łączenie warstw włóknin i włóknin z pianką w technologii: – igłowania ( migracji włókien między warstwami ) – fastrygowania ( łączenia warstw nicią krawiecką )

 

Nasi odbiorcy:

Produkujemy dla odbiorców z różnych branż, którzy potrzebują małogabarytowych elementów wykonanych z materiałów, które wykorzystujemy (włókniny i pianki). Mogą to być elementy jednoskładnikowe jak i wieloskładnikowe łączone w technologiach których używamy.

Jesteśmy otwarci na potrzeby klienta, nie zamykamy się na kilka produktów (liczba modeli  wdrożona do produkcji to ok. 1000 wkładów barkowych). Poszukujemy i wdrażamy kolejne produkty na indywidualne zamówienie.

Produkujemy głównie dla:

Branża odzieżowa – produkujemy wkłady barkowe do bluzek damskich, marynarek męskich i żakietów damskich oraz piankowe nakładki na wieszaki  a także dla  gorseciarstwa –  wkładki do biustonoszy i do sukien ślubnych
Branża kosmetyczna i SPA – produkujemy paski do depilacji, łapcie jednorazowe, japonki, ręczniki jednorazowe
Branża ogrodnicza – produkujemy  krążki, dyski do doniczek przeciw chwastom

Jesteśmy w stanie produkować również:

– w branży kosmetycznej  i  SPA – elementy do zabiegów  np. ściereczki,  paski, listki, akcesoria jednorazowe
– elementy dźwiękochłonne
– ogrodnictwie – maty zapobiegające zachwaszczeniu i wysychaniu gleby
– otuliny ocieplające w ogrodnictwie – ondulina, agrowłóknina
– w przemyśle samochodowym – np. filtry powietrza, elementy chłonne
– filtry pyłowe w odkurzaczach i pochłaniaczach pyłów w klimatyzatorach
– filtry zapachowe np. we frytkownicach
– materiały eksploatacyjne np. elementy chłonne w drukarkach fotograficznych
– i wiele  innych 

Jesteśmy otwarci na potrzeby klienta, nie zamykamy się na kilka produktów (liczba modeli wdrożona do produkcji to ok. 1000 wkładów barkowych). Poszukujemy i wdrażamy kolejne produkty na indywidualne zamówienie.